AutTalk

Aktuality

Pomoci prorazit hlavou zeď

Manželé Třešňákovi založili iniciativu Hlavou zeď prorazíš. U jeho zrodu stál film Děti úplňku, který upozorňoval na situaci autistů s tzv. problémovým chováním a jejich rodin, resp. na to fakt, že náš sociální systém nedokáže těmto lidem poskytnout péči, která by jim umožňila žít důstojný a co nešťastnější život.

Po natočení filmu Děti úplňku budou následovat další příběhy. První film je o Míšovi Fouskovi. Péče o něj je velmi náročná a rodiče žijí z jednoho půlúvazku maminky, odlehčovací služby si mohou dovolit jen dvakrát ročně na pět dní. Jinak jsou s Míšou sami. Jejich příběh přivedl Třešňákovi k rozhodnutí rodiny nejen filmovat, ale nabídnout budoucím divákům i možnost jim pomoci.

Třešňákovi se obrátili s prosbou o spolupráci na náš nadační fond a my jsem samozřejmě rádi souhlasili. Takže, až na FB stránce Děti úplňku uvidíte film a budete chtít Fouskovi (a později i další rodiny) finančně podpořit, pošlete svůj dar na sbírkový účet 4010401017/2010 s variabilním symbolem 001, do zprávy napište "Fouskovi". Děkujeme!