AutTalk

Aktuality

Pohádky pro všechny i pro vás

Pohádkové knížky, jejichž vznik podpořil i náš nadační fond, jsou speciálně upravené pro děti, které potřebují k porozumění příběhu vizualizaci. Knížky vydala společnost Auxilium o. p. s., která ve Zlínském kraji poskytuje komplexní sociální služby pro děti a mladé lidi s nejtěžším stupněm zdravotního postižení. Pracovníci centra Auxilium zjistili, že na trhu chybí knihy upravené pro potřeby těchto dětí a na základě svých zkušeností právě takové knížky vytvořili. V rámci osvětové kampaně se jim také podařilo nadchnout pro svojí myšlenku základní školy v regionu, a tak mají knížky i originální ilustrace.

„Potvrdilo se nám, že při používání těchto speciálně upravených knih, jsou děti nejen schopny porozumět příběhu, ale také v rámci svých možností tento příběh převyprávět svým kamarádům či rodině. To má nenahraditelný význam pro posílení jejich snahy o komunikaci, zvyšuje vědomí jejich hodnoty a posiluje jejich postavení ve skupině vrstevníků,” řekla Božena Mikulíková, ředitelka centra Auxilium.

Knihy jsou upraveny pro čtení nejen očima – mají pevné listy s laminací, pevnou kroužkovou vazbu, jsou doplněny komunikačními kartičkami. A dobrá zpráva nakonec – knížky si můžete objednat také u nás na adrese info@auttalk.cz. Cena jedné knížky je 150,- Kč.