AutTalk

Aktuality

Nadační fond AutTalk předal kreativní hry od společnosti Ravensburger dětem s poruchami autistického spektra

Společnost Ravensburger, která se specializuje na výrobu kvalitních her, hlavolamů, vědeckých setů a puzzle, se rozhodla spojit se s nadačním fondem AutTalk a podpořit tak úsilí a odhodlání Kateřiny Sokolové pomáhat rodinám, které pečují o autistické děti.. Prvním krokem v dlouhodobé spolupráci bylo dnešní předání vzdělávacích her dětem v základní škole Jiřího Gutha-Jarkovského v Truhlářské ulici v Praze 1. Tato základní škola se vyznačuje tím, že již řadu let umožňuje zařadit děti, převážně s PAS (poruchy autistického spektra), do běžné výuky a života školy. V současné době školu navštěvuje 20 takových žáků.

Kateřina Sokolová a ředitel společnosti Ravensburger pro Českou republiku a Slovensko Michal Jiřík společně základní školu navštívili a ředitelce školy paní PhDr. Jitce Kendíkové předali sadu her pro žáky školy, které mohou být využity v odpočinkové místnosti a při práci s dětmi s PAS v době, kdy tuto místnost se svými asistenty využívají. “Jsme vždy velmi vděčni za každého nového partnera, který se do našeho úsilí zapojí a přispěje tak k pomoci dětem s PAS a jejich rodičům, ale také k rozšíření celkového povědomí o problematice, kterou se náš nadační fond zabývá,” řekla u příležitosti předání Kateřina Sokolová. Předaný balíček zahrnuje 20 kreativních sad Mandala Designer a také 3D puzzle Kecka Graffiti. “Vybrali jsme kreativní hračky, které pomáhají zklidnění a soustředění dítěte a u kterých je jasný cíl a výsledek. U Mandal je vzniklý obrázek pokaždé velmi pěkný a tudíž pozitivně motivující k další kreativní činnosti. Puzzle zase funguje v rámci jasně dané šablony, která je neměnná a dítě přesně ví, co je cílem jeho snažení,” řekl Michal Jiřík. “Práce s dětmi a jejich rozvoj je hlavním motem společnosti Ravensburger a proto jsme velmi rádi, že jsme se mohli spojit s Kateřinou Sokolovou a jejím nadačním fondem a nabídnout dětem naše kreativní hračky. Na příští rok plánujeme spolupráci dále prohloubit.” Dalších 10 sad kreativních mandal budou mít možnost získat rodiče dětí s PAS prostřednictvím Facebooku AutTalk. Stačí se na stránky kdykoliv podívat a o dárek si napsat.

Nadační fond AutTalk se základní školou Jiřího Gutha-Jarkovského spolupracuje již druhým rokem. Ve škole probíhají pravidelná setkávání podpůrné skupiny rodičů pečujících o autistické děti. Rodiče oceňují možnost podělit se o zkušenosti, nápady i strasti s lidmi, kteří řeší podobné situace a čelí podobným problémům. Právě pochopení bývá to, čeho se pečujícím rodičům často nedostává.